Anasayfa Almanya Sohbet Mirc indir Almanya Chat Almanya Sohbet Siteleri Almanya Sohbet Odaları
...
Tatlı Sohbet

Türk Dil Kurumu’nda sohbet sözcüğünün açılımı, dostça, arkadaşça konuşarak hoş bir vakit geçirme, söyleşi, yârenlik, hasbihâl etme şeklinde verilmiştir. Kişilerin birbirleri ile hoş vakit geçirebilmesi içinse, bireylerin birbirlerine ayırabilecekleri zamana ihtiyaç vardır. Bu zamanı yaratmak ise gittikçe zorlaşmaktadır.
Gelişen ve değişen dünyada, bireylerin iş hayatlarına ayırdıkları zaman, özel hayatlarına ayırdıkları zamanın önüne geçmekte. Bu durum sonucunda ise, bireyler özel hayatlarına dışarıda ayıracakları zamanı, kendi ev ortamlarında, kişisel bilgisayarları üzerinden başka bireyleri tanımaya yönelik zaman harcamakta. Bu da, kişilerin hem bir başka kişiyle sohbet etme ihtiyacını karşılamasını hem de bu ihtiyacını karşılarken fiziksel olarak kendine de zaman ayırmasını sağlamakta.
Evde ya da iş yerlerinde, kişinin kendine ait işleri haricinde kalan vakitlerinde, arkadaşlık ya da sohbet etme ihtiyacını karşılaması ise günümüzde iletişimin en çok tercih edilen kanalı, internet ile mümkün olur.
Kişi, internet üzerinden, kendi hayat düşüncesine, hayata bakış açısına, zevklerine uygun diğer kişiler ile sohbet ederek tanışır. Kurulan iletişimin sağlıklı olup olmaması ise kişilerin birbirlerini tanıma yöntemlerine bağlıdır. Doğrucu şekilde verilen cevaplar, kişilerin birbirlerini doğru bir şekilde tanımasını sağlar. Aksi takdirde, kurulacak arkadaşlık zemini sağlam olmaz ve sohbet tanımının içinde yer alan hoş vakit geçirme olgusu sağlanamaz. Arkadaşlık kavramının sağlam temellerde ilerlemesi için ilk adımı yani güveni karşılıklı sağlamak gerekir.
İnsanlar doğası gereği konuşmadan sohbet etmeden duramazlar. Susmak insan doğasına aykırıdır.Bu nedenle konuşmak, sohbet etmek bir gereksinimdir. İnsan sohbet edince ve derdini anlatınca biraz olsun rahatlar ve kendini biraz daha iyi hisseder. Bu nedenle ne olursa olsun sohbet etmek, konuşmak, derdimizi anlatmak insanın olmazsa olmazlarındandır.
Sadece gerçek ve sosyal hayatta değil sanal dünyada da, yani internet üzerinde de birçok chat siteleri ve sohbet siteleri mevcuttur. Bunlar sadece yazışarak sohbet edilmesi için tasarlanmış ve kullanıcılarına ücretsiz bir konuşma fırsatı veren ender sitelerdir. Bu siteleri kullanarak yeni insanlarla tanışılıp sohbet edilebilir. Tabi ki de bunlar, doğru ve kişilere fayda sağlayacak şekilde kullanıldığı şekilde yapılırsa amacına ulaşmış olur..
Arama motorları üzerinde sohbet kanalı yazılıp listelenen seçeneklerden sohbet sitesi tıklanır ve ardından sohbet sitesinin kişilerden istediği bilgiler girilir. Bu aşamanın en önemli kısmı, kişinin kendini ifade edeceği bir kullanıcı adı seçmesi olacaktır. Önemli olmasının nedeni, konuşmanın bu isimle devam edecek olması ve uyandırılacak ilk izlenimin bu isimle başlayacak olmasıdır. Seçilen isimden sonra, sohbet sitesi kullanıcıyı sohbet odalarının bulunduğu kısma yönlendirecek ve kullanıcılar sohbete merhaba demiş olacaklardır. Sonrası kişinin, sohbet odalarındaki seçimine ve kuracağı iletişime kalmış olacaktır.

BİLGİLER
tarafından 09 Nisan 2016 - 04:39 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar kez Okunmuştur.
ETİKETLER
PAYLAŞ