Anasayfa Almanya Sohbet Mirc indir Almanya Chat Almanya Sohbet Siteleri Almanya Sohbet Odaları
...
Mobil Sohbet Uygulamaları
mobil sohbet

mobil sohbet

İletişim insanların temel ihtiyaçlarından biridir. Günümüzde birçok program ve internet sitesi sayesinde istediğiniz kişi ile irtibat halinde olabilirsiniz. Zaman veya mekân tanımaksızın sınırsız olarak internete ulaşabildiğiniz her yerde rahatça kullanabilirsiniz.
Elinizin altında bulunan çeşitli uygulamalar ile acil durumlarda tanıdıklarınız ile haberleşebilir, yeni insanlar ile tanışabilir ve farklı düşünceden insanları tanıma fırsatını yakalayabilirsiniz. Ayrıca internet üzerinden görüşme yapmak günümüzdeki en hesaplı iletişim yollarından biridir. Mobil sohbet uygulamaları size birçok olanağı tek bir uygulama içerisinde sunarlar. Farklı bir program yüklemenize gerek kalmadan görüntülü olarak konuşabilir veya dilerseniz chat halinde iletişime geçebilirsiniz. İlk olarak MSN ve Myspace ile yaygınlaşan görüntülü ve sesli konuşma yöntemi günümüzde yaygın olarak kullanılmaktadır. SMS ve MMS devrinin kapanması ile birlikte internet çağının faydaları gün yüzüne çıktı. VOIP uygulamasının yaygınlaşması birçok uygulamaya ilham kaynağı oldu. VOIP internet üzerinden yapılan sesli ve görüntülü her uygulamaya verilen addır. Bu özelliğin İngilizce açılımı Voice Over İnternet Protocol’dür. Türkçe anlamı ise gönderilen seslerin kontrolüdür. Ses transferinin gerçekleşmesini sağlayan önemli bir özelliktir. Bu özelliği kullanan tüm uygulamalar üzerinden rahatça konuşabilirsiniz. Mobil sohbet uygulamaları insanlara kolaylık sağlamak üzere tamamıyla ücretsiz olan bu programı yaygın olarak kullanmaktadırlar.
Çevrimiçi konferanslar, enteraktif yayınlar ve toplantılar yapmanız bu özellik ile mümkündür. Toplu kitlelere seslenmek üzere yararlı olabilecek bir özelliktir. Mobil sohbet uygulamaları arasında belki de en çok tercih edileni görüntülü konuşma konusunda ileri özelliklere sahip olan Skype uygulamasıdır. Skype çeşitli cihazlarda kullanıma uygun olan bir uygulamadır. Eğer her iki tarafta Skype uygulamasını kullanıyorsa ücretsiz olarak kullanımı mümkündür. Mobil sohbet uygulamaları insanların sosyalleşmesine yardımcı uygulamalardır. İçine kapanık insanların dünyaya açılmasını sağlayan ürünlerdir. Nadir olarak bu tip uygulamalarda ücretlendirilmelere başvurulabilir. Fakat astronomik rakamlardan uzak, kullandığınız kadar ödemenizi sağlayan uygulamalardır. Mobil sohbet uygulamaları, tanışma veya randevulaşma amacıyla da yaygın olarak kullanılmaktadırlar. Tango tarafından aynı ad ile üretilen uygulama yakınınızdaki insanlar ile görüşmenizi sağlayan çok yönlü bir uygulamadır. Ücretsiz olarak görüntülü ve sesli konuşabildiğiniz bu uygulama aynı zamanda sizin yeni insanlar ile tanışmanızı ve yakınınızda oturan arkadaşlar edinmenizi de sağlar. Bu tip uygulamaların çöpçatanlık amaçlı üretildikleri düşünülse de esas amaç insanlar arasındaki iletişimi sağlamaktır.
Chat amaçlı kullanılan diğer bir uygulama ise Paltalk uygulamasıdır. Adından da anlaşıldığı üzere bu uygulamanın esas amacı yeni arkadaşlar edinmenizi sağlamak ve onlarla sohbet etmenizi sağlamaktır. Mobil sohbet uygulamaları seçimi araştırılması gereken bir konudur. Mutlaka uygulama hakkında yapılan yorumlar ve değerlendirilmeler incelenmelidir. Aksi takdirde uygulamanın amacı tam olarak anlaşılamayacağından uygulamanın verimli kullanılması zorlaşır. Paltalk ile MSN sisteminde olduğu gibi durumunuzu belirtebilir, kendinize uygun küçük bir biyografi hazırlayabilirsiniz. Bu uygulama ülkemizde çok yaygın olarak kullanılmasa da özellikle Amerika olmak üzere birçok dünya ülkesinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Dünyanın her yerinden üyelerin resimlerine göz atabilir ve benzer ilgiye sahip olduğunuz üyeler ile tanışabilirsiniz. Ülkemizde de yaygın olarak kullanılan bir başka uygulama ise Whatsapp uygulamasıdır. Mesajlaşmak üzere kullanılan bir uygulamadır. Fakat Whatsapp uygulamasının yeni sürümü ile telefon görüşmeleri yapmak ve dünyanın her ülkesinden arkadaşlarınız ile konuşmak mümkün hale gelmiştir. Skype,Viber,Google Hangouts,Line, Wechat,Oovoo,Facebook ,Myspace ülkemizde en çok kullanılan mobil sohbet uygulamaları arasında yer alan uygulamalardır.
Fakat bu uygulamaların kötüye kullanılması mümkün bir durumdur. Bu nedenle uygulamaların esas misyonu detaylı olarak bilinmelidir. Konuşmak için tek tuşa basmanız yeterli olacaktır.

BİLGİLER
tarafından 28 Mart 2016 - 17:36 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar kez Okunmuştur.
PAYLAŞ