Anasayfa Almanya Sohbet Mirc indir Almanya Chat Almanya Sohbet Siteleri Almanya Sohbet Odaları
...
Mobil Cihazlar Kilo Yapıyor

Telefon, tablet ve ipad vb akıllı olarak tabir edilen cihazlarını yattıkları oda da şarja takan insanların bu nedenden dolayı kilo almış olabilecekleri belirtildi.
İspanya ülkesinde bulunan Granada Üniversitesi bünyesinde yapılan bir bilimsel araştırmaya sonuçlarına göre, yatılan odada, ve de uyurken şarja takılan akıllı cihazların yaydıkları radyoaktifler, insan hormonlarını olumsuz etkileyip kişilerin kilo almalarına neden oluyor.
Aynı bilim adamlarının iddialarına göre, bu cihazların veyahut benzerleri elektronik olan cihazlar şarjda takılıyken yaydıkları suni ışınlar, obezite ile mücadele eden hormonlarımızın çalışmalarını engellediğini iddia etti.
Açıklamalara göre, belirtilen hormonlar, kişinin kilo verme hızına iyi geliyor ve de elektronik hatta android cihazlar bu insan hormonunun sağlıklı çalışmasını önemli ölçüde engelleyip insan vücudunu olumsuz olarak etkileyebiliyor.
İspanya da bulunan bu üniversitede, fareler üzerinde test edilip uygulanan ve yapılan deneyde, yukarıda belittiğimiz hormon sayesinde, farelerin yani deneklerin kilo vermeleri sağlanmış oldu. Bu hormonun, tıpkı farelerde olduğu gibi, insanların da üzerinde benzer bir etkiye sahip olabileceği belirtildi.

BİLGİLER
tarafından 04 Nisan 2016 - 01:58 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar kez Okunmuştur.
ETİKETLER
PAYLAŞ