Anasayfa Almanya Sohbet Mirc indir Almanya Chat Almanya Sohbet Siteleri Almanya Sohbet Odaları
...
Chat Sohbet Kanalları

Chat siteleri, boş zamanlarda ev ve ofislerinizden bağlanarak yeni arkadaşlıklar kurabileceğiniz, konuşup dertleşebileceğiniz ve fikir alışverişinde bulunabileceğiniz sitelerdir. Geçici arkadaşlıkların yanında ilerletilen dostlukların hatta partner olmanın da mümkün olduğu bu siteler çoğu zaman a sosyal olan kişilerin girip arkadaş aradığı platformlar olarak da kullanılmaktadır. Çünkü bu tip siteler kişiyi daha sosyal yapmakta hatta pek çok aktivitelere katılma fırsatı da yaratmaktadır. Kısaca bu siteler olumlu amaçlar için kullanıldığı sürece güzel dostluklar hatta evlilik gibi kararlar alınmasına bile olanak yaratmaktadır.
Chat kanalı/ Odası Nedir?
Chat sitesine girmeniz konusunda ve Mirc gibi bir chat programı indirdiğinizde, # işareti ile başlayan bir kategori vardır bu bir kanalı işaret etmektedir. Yani ortak noktalar konusunda tercih yapmanız gereken konulardaki seçiminizde yol göstermektedir. # yanındaki içerik ilgi alanınız ise girebilir, değilse ilgilenmezsiniz.
Şehir/ Bölge Kanalları: Bu kanallarda kendi oturduğunuz yerde veya daha farklı illerde hatta yurt dışındaki kişi seçimlerinize göre sizi yönlendirmektedir. Örneğin; # Ankara şeklinde göreceğiniz kanal, o kanalda Ankara’ya özgü kişilere ait bir kanal olduğunu anlayabilirsiniz. Ya da yurt dışında ise # Kıbrıs gibi örneklerle çoğaltılabilir. Genelde aynı şehirde ikamet eden kişiler yaşadıkları şehirlerdeki kişileri tercih etseler de farklı seçimler de olmaktadır.
Müzik Kanalları: Müzikten hoşlanan ve ortak konuları müzik olan kişilerin buluşacakları bir platformdur. Ancak müzik kendi arasında çok farklı kategorilere ayrıldığından, daha kısa sürede sohbete başlamak için de yine # Türkçe pop, # rock, # arabesk gibi sınıflandırılarak sohbet sitelerine giren kişileri yönlendirmektedir.
Hobi/ İlgi Alanı Kanalları: spor, edebiyat, sinema, felsefe, fotoğrafçılık gibi daha da çoğaltılabilecek pek çok alanda yeni arkadaşlıklar kurabilir ortak konularda konuşmak ve fikir alışverişi yapma konularında yakınlaşabilirsiniz. Hatta bu kategorileri belirleyen alanlar da kendi aralarında örneğin # sinema kategorisi ayrıca kendi arasında; aşk, gerilim, korku, belgesel, bilim kurgu gibi ve daha da fazlası sınıflandırılarak siteye giriş yapan kişileri yönlendirmek, zamandan kazandırmak için son derece kolaylık sağlayan bir düzenlemedir.

BİLGİLER
tarafından 08 Nisan 2016 - 03:45 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar kez Okunmuştur.
ETİKETLER
PAYLAŞ