Anasayfa Almanya Sohbet Mirc indir Almanya Chat Almanya Sohbet Siteleri Almanya Sohbet Odaları
...
Çet Odaları

Çet ve sohpet odaları olarak

Chat yapmak, Chatleşmek ya da Türkçe okunuşu ile çetleşmek… Günümüzün en çok ilgi gören konularından. Kişilerin internet üzerinden, birbirlerini tanımasını, keyifli zaman geçirmelerini sağlayan sohbet odaları, şeklinde tanımlanabilir. Yapılması gereken şey ise, seçilen internet sitesine kayıt olmak. Ancak kullanıcılar, doğru internet sitesini, doğru chat sitesini seçme hususunda dikkatli olmalılardır. Genel itibari ile genç kulacıların yoğunlukta olduğu chat siteleri, kullanıcılarına güven temin etmelidir. Kişiler, bireysel yazılarının, bir başkası ile sohbet içeriğinin ya da herhangi bir verinin paylaşılmayacağına dair emin olmadır.

Birçok sohbet sitesinin reklam amaçlı söylemleri ve vaat ettikleri, kullanıcılar tarafından dikkatle incelenmelidir. Seçilen chat sitesinde, kulacının herhangi bir problemle karşılaşması ve bu problemi site yetkililerine iletmesi dahilinde kalıcı çözümler bulunmalıdır. Aksi takdirde, kullanıcının siteye olan güveni sarsılabilir. Bu da diğer, aynı chat sitesindeki kullanıcılara sirayet ederek sitenin tüm itibarının yok olmasına neden olabilir.

Bahsi geçen durumları göz önüne alması gereken kullanıcılar, chat ya da Tükçe karşılığı ile konuşma amaçlarını iyi belirleyerek, kendilerine uygun Chat sitelerini tercih etmeli ve Chat sitesinin güvenilir olmasına önem vermelilerdir. Tüm bu koşulların sağlandığı düşünen kullanıcı, Chat sitesine kullanıcı olarak abone olduktan sonra, kendi amaçlarına, çalışma şekli ve saatlerine, yaş grubuna göre kategorize edilmiş odalar ile karşılaşacaktır. Kullanıcı bu seçenekler içinden uygun olanı seçip siteyi kullanabilir.

Dünyada her şeyin birbirine bir mesafesi vardır. Tüm cisimlerin, var olan her şeyin. Hatta bakıldığında birbirinin tam yakınında görünen iki şeyin, mikroskopla incelendiğinde aslında o kadar yakın olmadığı ortaya çıkar. Dolayısıyla hayattaki her şeyin mesafesi korunmalıdır.

Sohbet sitesinde yapılacak olan konuşmalar ise, kendi içinde yani kendi yakınlığının, samimiyetinin içinde mesafe barındıran nitelikte olmalıdır. Bunun anlamı; önceki makalelerde bahsi geçen saygı ve seviye ile mümkün olur. İlişkiler ne kadar tatlı bir mesafede olursa (buradaki kasıt yo ya da vs mesafesi değildir) o kadar sağlıklı olur.

Sohbet sitelerinde tüm bu seviyeyi ve mesafeyi ayarladıktan sonra hayatın renkleri şu şekilde olacaktır: Arkadaş edinmek ya da kişiler ile yakınlık kurmak.

Yakınlık kurmak içinse belirli bir amaç üzerine yoğunlaşmak, kişiler için daha kolay olur. Eğer genel amaç, sadece birkaç saat geçirmek ve kafa dağıtmak ise sohbet sitesinde yapılacak birkaç konuşma iyi bir başlangıç olacaktır. Fakat sohbet sitesinde konuşma amacı kalıcı arkadaşlar ya da sevgili edinmek ise, mutlaka tutarlı ve düzgün davranışlar sergileyen bir karakter olunmalı. Bu, güven sağlamanın en önemli yoludur. Bunun için de mutlaka kişinin kendisine güzel ve ciddi bir plan yapması ve sohbet sitesine giriş yapıldığında bu plana göre hareket edilmesi gerekir. Unutulmamalıdır ki ne kadar dürüst olunursa kazanç da o kadar çok olacaktır.

 

BİLGİLER
tarafından 06 Mayıs 2016 - 10:31 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar kez Okunmuştur.
PAYLAŞ